Drony w służbie

Zastosowanie dronów w akcjach służb: Policji, Straży Pożarnej, Służb Poszukiwawczych, Infrastrukturze i Inspekcji.

Chcielibyśmy przedstawić Państwu najnowocześniejsze rozwiązania rynku bezzałogowych statków powietrznych, mające na celu pomoc w poszukiwaniu osób zaginionych, poszkodowanych lub znajdujących się w stanie bezpośredniego zagrożenia życia.

Na ratowanie ludzkiego życia niebagatelny wpływ ma czas. Siły ratownicze Straży Pożarnej, Policji lub innych służb przy akcjach poszukiwawczych, dzięki ogromnemu rozwojowi rynku bezzałogowych statków powietrznych, są w stanie koordynować swoje działania w oparciu o drony, a co za tym idzie skracać czas niezbędny do zlokalizowania i ratowania osób poszkodowanych.

Wykorzystując kamery dzienne w wysokiej rozdzielczości i kamery termowizyjne zamontowane bezpośrednio na statku powietrznym służby ratowniczo-poszukiwawcze są w stanie realizować swoje statutowe zadania szybciej, taniej i co najważniejsze skutecznie.

Bezzałogowe statki powietrzne są w stanie bardzo szybko dotrzeć do miejsca zdarzenia, prowadzić obserwację z tego miejsca, a także przekazywać na bieżąco informację o rozwoju sytuacji.

Dzięki wykorzystaniu drona do akcji i identyfikacji obszaru z powietrza, bardzo szybko można zawęzić teren poszukiwań i przyspieszyć akcję ratowniczą.

 

W naszej ofercie skupiamy się na platformach, które są wyposażone w kamerę dzienną (tradycyjną) oraz kamerę termowizyjną. Tylko taki sprzęt jest w stanie sprawdzić się w profesjonalnych akcjach poszukiwawczych, tam gdzie najistotniejsze znaczenie ma ludzkie życie.

Sprzęt nasz zapewnia możliwość jednoczesnego podglądu obrazu z obu kamer na żywo, a obraz transmitowany jest do operatora na ziemi. Równoległa transmisja pozwala na łatwiejszą orientację w terenie i szybszą lokalizację obiektów emitujących ciepło, także w miejscach bardzo trudno dostępnych. Ponadto operator z poziomu sterownika ma możliwość sterowania parametrami kamery, m.in. zoomem optycznym, migawką, wywołaniem nagrywania czy serii zdjęć.

 

Nasz sprzęt integrujemy zarówno na profesjonalnych platformach latających, jak również na wszystkich platformach konsumenckich DJI typu, Phantom, Inspire 1.  Łatwość obsługi oraz niezawodność rozwiązań DJI pozwala na szybką naukę pilotażu i obsługi dodatkowych narzędzi. Jednocześnie skupiamy się na bezpieczeństwie.

 

 

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszej oferty

Zobacz nasze rozwiązania