AktualnościNasze rozwiązania

Kamera termowizyjna z gimbalem 3in1

Mamy zaszczyt zaprezentować nowy, profesjonalny gimbal 3w1 do zastosowania z kamerami termowizyjnymi FLIR. Do konfiguracji i sterowania kamerą służy kontroler z ekranem LCD, który jest zawarty w zestawie. Na chwilę obecną jest to najbardziej zaawansowany gimbal do kamer termowizyjnych FLIR dostępny na rynku.
Korzyści z zastosowania gimbala:

 • Niezależne, zdalne sterowanie kamerą FLIR i jej ustawieniami, takimi jak: przechył w pionie (tilting), palety kolorów, cyfrowy zoom, opcje kamery, odtwarzanie, zaawansowana radiometria (izotermy i delta-t). Ustawienia można zmieniać w każdym momencie, nawet gdy dron znajduje się w powietrzu (przetestowano do odległości 1km).
 • Gimbal 3w1 do kamer FLIR może być zainstalowany na bezzałogowym statku powietrznym, na ręcznym uchwycie, a także na teleskopowej tyczce karbonowej (idealne zastosowanie do inspekcji miejsc, w których niemożliwe jest uzyskanie pozwolenia na lot).
 • Gimbal pracuje samodzielnie i niezależnie od innego oprogramowania., W związku z tym w łatwy sposób można go zainstalować na każdym nośniku/statku powietrznym o udźwigu co najmniej 260 gramów. Jest wielce prawdopodobne, że w ciągu kilku miesięcy, coraz więcej bezzałogowców będzie miało coraz lepszą specyfikację, parametry i osiągi, takie jak wydłużony czas lotu w odniesieniu do dronów dostępnych na rynku obecnie. Dzięki temu, zainwestowane środki w gimbala 3w1 będą mogły być łatwo „przeniesione” na aparatury produkowane w przyszłości.
 • Podgląd z kamery światła dziennego i termicznej w tym samym czasie.
 • W związku z tym, że gimbal pracuje samodzielnie i niezależnie, jego oprogramowanie nie jest podatne na jakiekolwiek błędy po aktualizacji firmwaru UAV.

Zastosowanie:
Z tych samych, doskonałych przetworników termowizyjnych stosowanych w większości popularnych kamer na całym świecie, FLIR daje taką samą wydajność za przełomowo niską cenę, Dzięki temu gimbal termowizyjny 3w1 znajdzie idealne zastosowanie w:

 • ratownictwie i poszukiwaniu zaginionych,
 • straży pożarnej,
 • policji,
 • straży przybrzeżnej,
 • inspekcji dachów,
 • inspekcji linii energetycznych,
 • inspekcji podstacji,
 • inspekcji masztów operatorów sieci komórkowych,
 • ochronie i zabezpieczaniu,
 • geodezji
 • we wszystkim innym, co jesteś w stanie wymyślić.

Dostępne pakiety:
Gimbal termowizyjny 3w1 może być dostarczony w następujących konfiguracjach:
1. Jeśli posiadasz bezzałogowy statek powietrzny: oferujemy zestaw do samodzielnego montażu na dronie. Zestaw taki zawiera gimbal 3w1 i kamerę termowizyjną FLIR.
2. Jeśłi nie posiadasz bezzałogowca: oferujemy kompletny pakiet, gotowy do lotu. Zestaw ten zawiera bezzałogowy statek powietrzny z termowizyjnym pakietem FLIR (gimbal 3w1 i kamera).
3. Jeśli posiadasz drona i kamerę termowizyjną FLIR: możesz przysłać kamerę do nas, a my przygotujemy dla Ciebie zmontowany zestaw z gimbalem 3w1.

Zgodność sprzętu:
Nasz gimbal termowizyjny 3w1 jest kompatybilny z następującymi kamerami FLIR::
– FLIR VUE
– FLIR VUE Pro
– FLIR TAU2
– FLIR TAU2 Pro

Zawartość pakietu gmbala::

 • 3-osiowy gimbal termowizyjny,
 • niezależna transmisja wideo (5.8Ghz),
 • 7″ odbiornik z ekranem LCD (5.8Ghz),
 • zaawansowany kontroler z ekranem dotykowym LCD (do zdalnego zarządzania ustawieniami kamery, nawet podczas lotu),
 • termowizyjną kamerę FLIR (w zależności od wyboru: VUE, VUE Pro, TAU2 albo TAU2 Pro).
 • walizkę.

Możliwości zapisu zarejestrowanego materiału:
Zestaw posiada kilka opcji rejestrowania obrazu termowizyjnego::

 1. Nagrywarka DVR zamontowana na gimbalu: Jest to opcja domyślna. Nagrywarka DVR z ekranem LCD zainstalowana jest na bocznej stronie gimbala i zapisuje rejestrowany obraz z kamery termowizyjnej.. Opcja dostępna dla kamer: VUE i TAU2.  Zapis analogowy
 2. Termowizyjny moduł przechwytujący SD Pro. Jest to moduł przechwytujący obraz na kartę pamięci SD, który pochodzi z kamery VUE Pro. Może być zainstalowany do kamery TAU2. Zapisuje zarówno zdjęcia jak i nagrania wideo. Przechwycone zdjęcia zawierają dane radiometryczne, więc mogą zostać poddane późniejszej analizie.
 3. Termowizyjny moduł przechwytujący Teax: Służy do zaawansowanych aplikacji, gdzie przechwycone zdjęcia wymagają formatu RAW. Termowizyjny moduł przechwytujący Teax zapisuje nagrania wideo 9hz. Materiał taki może zostać poddany późniejszej analizie.

FAQ:
Pytanie: Jaka jest główna różnica pomiędzy kamerą FLIR TAU2 i FLIR VUE:
Odpowiedź: Kamery mają pewne różnice, ale największą różnicą jest to, że TAU2 jest radiometryczna (14 bit), a zatem DRON jest w stanie zdalnie sterować izotermą oraz deltą-t. W aparacie VUE można kontrolować nachylenie, palety oraz zoom cyfrowy, a w  TAU2 można kontrolować nachylenie, palety, zoom cyfrowy, izotermę oraz deltę-T. W większości zastosowań profesjonalnych może to być potrzebne.

Pytanie: Co można zrobić z kamerą radiometryczną, izotermiczną i Delta-T:
Odpowiedź: Delta-T i Isotherm jest ważną cechą do profesjonalnego zastosowania. Najlepiej to wytłumaczyć na przykładzie: SAR poszukiwanie ludzi można ustawić  w kamerze izotermę np. 36 stopni i ustawić Delta T na 1 stopień. Temperatura do 36 stopni będzie podświetlona bardzo silnie, a zejście do 35 i 37 (1 stopień Delta-T), kamera uwidoczni nam różnicę  . W ten sposób można określić temperaturę punktu, który sprawia, plamienie temperatury tzn. łatwiejszy odczyt.

Pytanie: Czy mogę kupić pakiet do zainstalowania na własnym UAV:
Odpowiedź: Tak, To właśnie jest gimbal + kamera FLIR z instrukcją montażu na własnym UAV